...a štěňátka jsou již k odběru :-)

Doma máme již poslední tři kluky, kteří rostou do krásy a i když bychom si je nejraději všechny nechali, musíme uvažovat reálně. Proto se pokoušíme najít jim stejně krásné domovy jako se nám to povedlo u ostatních dětiček (když bude víc času, vše se na stránkach dovíte). 

Primo, Ambi a Trip čekají na hodné a odpovědné majitelé. Jsou to kluci zdraví, bystří, zvídaví a učenliví. Momentálně se venčí již pouze venku (bydlíme v paneláku), což  - jak věříme - příštím majitelům ušetří hodně starostí. Postupně se s námi učí přivolání, "sedni" a s radostí dovádějí ve sněhu.

Aktuální fotky nezadaných kluků pošleme mailem na vyžádání a brzo také doplníme na web.

(tt), 07.01.10 

Na Ambiho se již teší ve Lhote u Prahy, takže nový domov hledáme již pouze pro Prima a Tripa.

(tt), 14.01.10

Prima jsme včera zavezli do Doubí ke Karlovým Varům, aby dělal radost své nové paničce. Tripík si zatim baťůžek nezabalil a ani nevypadá, že to má v plánu, rošťák jeden. Je trochu konzervativní. Říká, že se stěhovat ani nechce, tak uvidíme, jak to dopadne... :-)

(tt), 29.01.10

 

Předběžná rezervace štěňátek

 Pokud zamýšlíte přibrat do rodiny dalšího člena a rozhodli jste se pro štěňátko Německého vlčího špice, napište páníčkovi o sobě pár řádků - předchozí zkušenosti s chovem psů (jakýchkoliv), vaše časové možnosti, vaše očekávání, předpokládané umístnění štěňátka... čím víc, tím lépe. Začínáme pomalu vybírat budoucí domovy pro mé dětičky a určitě si dáme záležet, aby se dostaly do dobrých rukou. Zůstanou u nás 8 týdnů - tedy přibližně do konce prosince 2009 - a pak můžou do světa.

Vzpomínala jsem, jak ráda cestuji, takže bych v budoucnu uvítala možnost navštívit své potomky v jejich domovech.

máma Týna

 Rodokmen tatínka Caira a ještě jednou i můj rodokmen Týna/Mia

 

 

Na adresu dotazů typu "...za kolik je prodáváte..."

Množíci se dotazy zájemců o štěňátka, kteří se nejprve ptají na cenu a pak na ostatní, nás přijměly k tomu, abychom se podívali na námi nabízená štěňátka nejenom jako na členy rodiny - tak to v první řadě vnímáme my - ale také na to, co vše můžete od této "investice" očekávat.

Mia od Loviče byla nakryta Cairem Zimní sen dle doporučení poradkyň chovu, které pečlivě prostudovaly oba rodokmeny, aby vyloučily příbuznost obou pejsků. Jak Mia (dále jenom Týna) tak i Cairo jsou zvířata v nejlepší kondici. Jsou zcela zdravá - což dokumentují např. výborné výsledky zdravotních testů na dysplazii kyčelních kloubů. Mia byla před krytím podrobena - i když to není podmínkou - celkovému vyšetření nad rámec požadavků Klubu chovatelů špiců - sami jsme chtěli mít jistotu, že jí nic neschází a že tu s námi bude dlouho a v pořádku. Vším prošla na výbornou - predispozice k dysplazii, oční pozadí, celkové vyšetření...

Cairo Zimní sen je Německý vlčí špic jak má být, o čem svědčí jeho úspěchy z výstav. 

 Cairovi osobní stránky https://www.cairozimnisen.estranky.cz/

Toto plemeno je obecně vysoce odolné a netrpí nemocemi. Do vysokého věku života jsou tito pejsci aktivní a čilí. Tím, že ani oba rodiče nevykazují predispozice - tedy sklon - k určitým nemocem, pořízením štěňátka z tohoto spojení snižujete riziko pozdějších zdravotních problémů. Ty samozřejmě mohou přijít u jakéhokoliv pejska. Chceme jenom upozornit na fakt, že pokud má štěňátko nejasný původ, resp. jeho rodiče byli vyřazeni z chovu, může to mít i jiný důvod než jenom nezájem majitele o bonitaci a výstavy. V neposledním řadě máte při koupi čistokrevního psa jistotu, že z něj vyroste opravdu Německý vlčí špic.

Potěší nás, když se dovíme, že naše štěňátka byla úspěšná na výstavě, či sportovní soutěži, ale v první řadě bychom jim chtěli zajistit milujícího páníčka/rodinu, kde by každý z nich našel své místo. Všude se uvádí - a je to pravda - že toto plemeno může být celoročně venku, ale toto mluví pouze o jeho vybavenosti na zimu, tedy srsti. Věřte, že nejšťastnější bude, pokud mu dovolíte být Vám nablízku. Je lehce cvičitelný a na pravidlech se snadno domluvíte - pokud ovšem neustoupíte vy sami. Jinak se přirozeně podřídí chodu rodiny, tomu, kde může pobývat a co se nesmí - nebude mít snahu tvrdošíjmě prosazovat to své. S Týnkou jsme se hned domluvili a přibližně od roku s námi chodí všude. Obojek a vodítko nezná (a to ani po Praze, kde žijeme nebo v cizině na výletech)... a pokud někam vysloveně nemůže, je ráda alespoň na dohled. Samozřejmě jsou věci, které jsou pro ní tabu - postel, gauč, špajz, na stole můžeme nechat jídlo, za které by dala duši, nevkročí sama do silnice... To všechno proto, že nemáme rádi vodítka s nešťastným pejskem na jedné straně a naštvaným pánem na druhé. Nikdo z nich nemá z procházky radost. Pejsek musí poslouchat - má větší volnost a páníček větší klid.

Tento vrh je pro Týnku první a po letech jakoby opět první i pro nás. Jsou to v první řadě štěňátka pro radost. Nejedná se o žádné množení za účelem zisku. Chtěli jsme fenečce dopřát štěňátka a u té milé příležitosti si jedno ponechat s tou výhodou, že ho známe od plenek. Dostávají maximální péči a pozornost, věříme, že se to projeví ve vyrovnaných povahách a úspěšné socializaci s okolím i v budoucnu. Cenu za odběr štěňátka jsme stanovili na základě daného spojení, nákladům na veterinární péči, kvalitní výživu, naši péči, a dalším nabízeným výhodám si za ní stojíme a myslíme, že je adekvátní.

Navíc věříme, že štěňátka budou mít předpokady i na účast na výstavách a zařazení do chovů vůbec. Pokud se rozhodnete jako příští majitelé pro tento směr, můžete výhledově počítat s návratností této "investice" v dalším nakrytí feny anebo poskytnutí krycího psa.

Zcela se ztotožňujeme s tím, že pořizovacími náklady na koupi štěňátka skutečné výdaje na chov teprve začínají. Když si ho pořídíte, stávate se za něj plně odpovědní a záleží na Vás, co všechno mu budete ochotni poskytnout - místo k bydlení, kvalitní strava, veterinární péče - min. jednou ročně pravidelné očkování a antiparazitní prevence, doplňkově pak poplatky obci, účast na výstavách, hodiny poslušnosti, agility, o dalším rozmazlování nemluvě.

Štěňátka se narodila 26. 10. 2009 a k odběru budou nejdřív po 8 týdnech, které jim u mámy chceme dopřát. V té době budou tetována, minimálně 3-krát odčervena, vakcinována a budou mít EURO pas. Rezervace bereme již teď a na návštěvě se můžeme domluvit po jejich 5.-6. týdnu, kdy si můžete to své vybrat a už závazně zarezervovat.

Do nového startu dostane každý z nich krmivo na prvních pár dnů, něco ze svýho pelíšku ať se jim moc nestýská, již zmiňovaný EURO pas, smlouvu o prodeji, fotky na CD z našich začátků a kousek našich srdíček, které snad zhojí brzké zprávy z jejich nových domovů.

V případě zájmu Vám rádi poradíme s výchovou, uchovněním a vším, co se štěňátek týká. Pokud je jedinou překážkou k pořízení pejska týden v roce, kdy ho nemáte kam dát, můžeme se případně domluvit i na hlídání - za předpokladu, že pejsek bude i nadále veden k čistotnosti v bytě, jak je tomu teď u nás.

Pokud by jste chtěli, můžeme Vám předem vybrané štěňatko přivést až k Vám domů

(tt)

teta týnčat, 22.10.09

Kontaktujte nás